Představujeme Kláru

Posted on Posted in Novinky, Ze světa Doglovers

Klára je zakladatelka Doglovers. Profesionálně venčí psy již 4 roky. Psům se věnuje vlastně už od dětství. Pečovala o psy v rodině, venčila je sousedům a snila o svém vlastním. Tento sen si po čase splnila. Protože má ráda výzvy, logicky to nemohl být jen tak obyčejný pes s jednoduchým osudem…

Tehdy tříletá, dnes už dvanáctiletá, fenka rotvajlera Chiquita musela opustit svoji dosavadní rodinu, protože se do ní narodilo miminko a pro ni v ní už nebylo místo. Nedostatečná socializace se totiž projevovala v jejím chování – útočila na psy, bála se velkých aut a venku byla schopna sežrat úplně cokoliv, ačkoli jí to mohlo ublížit. Klára si ji osvojila před Vánoci roku 2008 a začala s převýchovou. Protože Chiquita nežila v Praze, neznala tramvaje, autobusy, metro… Takže když se zabydlela ve svém novém domově, začala s Klárou objevovat velkoměsto. Absolvovala resocializaci a individuální výcvik. Ve všem pokračují společně doteď.

Velkou pomocnicí jí také je čtyřletá fenka stafordšírského bulteriéra Carrie, která Chiquitě ukazuje, že ne každý cizí pes je hrozba. S Klárou se věnovala canicrossu, výcviku poslušnosti a turistice. Nejvíce jí svědčí ale aportování tenisáku či hry s Pullerem.

Nabyté zkušenosti, které si stále Klára rozšiřuje, aplikuje právě při péči o psí klienty. S ohledem na zdravotní omezení obou jejích psů se také věnuje rekondičním tréninkům. Protože její stafbulka je alergik, zajímá se Klára o výživu psů. Absolvovala také kurz první pomoci psům.