Trénink psů

Posted on Posted in Nezařazené

Zdravý pohyb pro všechny psy

Páníčky, kteří během pracovního týdne nemají tolik času a chtějí svému pejskovi dopřát pořádnou dávku pohybu, zábavy a radosti nahradíme a role trenéra se ujmeme za ně.

Tréninky psů sestavujeme na míru s ohledem na jejich aktuální kondici a zdravotní stav. Věnujeme se weight-pullingu (tahání zátěže), který podporuje zdravý pohyb a rovnoměrnou stavbu svalů psa.

Díky kvalitnímu vybavení, které k tréninku používáme, je zátěž, kterou pes tahá, rovnoměrně rozložena a nehrozí mu tak žádné zranění.

Jak rekondiční tréninky pro psy probíhají?

Před samotným tréninkem je dobré zdravotní stav pejska konzultovat s veterinářem, který vám potvrdí, zda se tréninku věnovat. Obecně je weight-pulling vhodný nejen pro počáteční stádium dysplazie kyčelního kloubu, kdy je třeba udržet svalový tonus, který napomáhá držení kloubu v kloubní jamce ve správné poloze.

Pravidelným tréninkem v kombinaci s kloubními preparáty lze omezit i další rozvoj onemocnění.

– Pejska nejdříve naučíme reagovat na povely, které k tréninku potřebuje.
– Také je třeba, aby si zvykl tahat zátěž a vše, co k weight-pullingu (tahání zátěže) patří.
– Může pracovat až s třetinou své aktuální váhy.
– Zátěž ale vždy přidáváme postupně.

Vašeho čtyřnohého kamaráda vrátíme domů poctivě unaveného a vyřáděného. Bude se už jen těšit, až se mu páníček vrátí z práce a bude s ním lenošit.

Pokud chcete, aby byl Váš chlupáč opravdu spokojený a učil se rychle, pusťte ho s námi na začátku na trénink dvakrát týdně.

Pro dlouhodobou péči o pohybový aparát psa a viditelný výsledek poté doporučujeme udržovací trénink jednou týdně.